loader
+90 552 300 56 00
info@propelpellet.com

BLOG

Biyokütle Yakıt Nedir

Tarım ürünleri ile birlikte ve yan ürün kapasitesine sahip istiflenmiş odun, ağaç pelet, yonga, atık kağıt ve benzeri tüm orman ürünleri, enerji olarak kullanılır. Biyokütle'nin en güzel prensibi, çevre dostu,geri kazanılmış ve kimyasal hiç bir atığının olmamasıdır. Pelet brülörleri tüm yakıtlara göre, en düşük emisyona sahiptir. Ağaç sanayii ve tarım atıkları göz önüne alındığında, biyokütlenin (pelet-pellet) neredeyse sınırsız olduğu ve fosil yakıtlarla karşılaştırıldığında istikrarlı fiyata sahip olduğu kanıtlanmıştır.

Devamını Oku

Pelet'in ülke ekonomisine katkısı

Ülkemiz bütçesinin yılda yaklaşık 20 milyar dolarlık kısmının yakıt ihtiyacı için dışarıya ödendiği gerçeğini gördüğümüzde anlıyoruz ki yakıt enerji ihtiyacı ülkemiz için büyük bir külfet olmakta. Bu pelet yakıt tamamen doğal ve %100 ülkemizde kendi kaynaklarımızla elde edilebilir, günümüz şartlarında en ekonomik çevre ve insan sağlığı için en iyi yakıt türü olarak karşımıza çıkmaktadır. Ülkemizin parasının dışarıya çıkmasını engelleyeceği gibi istihdam sağlayarak ülke sorunlarından birine de çözüm olma özelliği taşımaktadır. Yıllık yakıt ithalatı için yurtdışına harcadığımız tutarın neredeyse %1 kadar bir yatırımla ülke ekonomisine büyük ölçüde katkı sağlamamız mümkündür.

Devamını Oku

Pelet üretim Şekli

Tamamen ülke öz kaynaklarımızdan faydalanarak üretilmektedir. Ülkemizde atık orman ürünleri değerlendirilerek ülke ekonomisine katkı sağlamakla birlikte çevre ve insan sağlığı için de katkıda bulunmaktadır. Ağaç, atık malzemelerin toplanarak değirmenden geçirilmesi işlemi sonucunda küçük toz haline getirilir.

Devamını Oku